Duszpasterstwo

Służba Liturgiczna Ołtarza.

Do grona ministrantów w naszej wspólnocie parafialnej należy aktualnie ponad 40 chłopców w różnym wieku – począwszy od najmłodszych z klasy drugiej a skończywszy na studentach i pracujących. Są bardzo zaangażowani w życie parafii i zawsze można na Nich liczyć. Swoją służbą przy ołtarzu służą Bogu i całej wspólnocie, pomagając przeżywać liturgię, zwłaszcza w czasie Triduum Paschalnego. Ważnymi elementami jednoczącymi grupę są wspólne zajęcia sportowe oraz wyjazdy o charakterze rekreacyjnym.

Schola.

W parafii działają dwie schole. Schola młodzieżowa, prowadzona przez księdza wikariusza, liczy aktualnie 16 dziewcząt. Śpiewają one na chwałę Pana Boga w każdą niedzielę na Mszy Świętej o godzinie 10:00. Próby tej scholi odbywają się w poniedziałki o godz. 18:00.

Druga schola, skupiająca wokół siebie dzieci w liczbie zbliżonej do scholi młodzieżowej, jest prowadzona przez Siostrę Joannę i Pana Marcina Włodarczyka. Dzieci śpiewają w ostatnią niedzielę miesiąca na Mszy Świętej o godzinie 12:00.

Krąg Biblijny.

Kręgi biblijne odbywają się w soboty o godzinie 11:00 w świetlicy w Domu Sióstr Zakonnych. Spotkania te skupiają wokół Bożego słowa około dwudziestoosobową grupę dzieci, prowadzoną przez Siostrę Joannę i księdza Piotra. W czasie tych spotkań dzieci wsłuchują się we fragmenty biblijne, rozważają je, rozwiązują różne zagadki związane z poszczególnymi fragmentami oraz rozwijają się fizycznie poprzez gry i zabawy.

Grupa modlitewna Miłosierdzia Bożego.

Grupa powstała przy parafii 1.04.2006 roku z inicjatywy Pani Małgorzaty Juźwik. Grupa liczy 14 osób – mieszkańców Borkowic. Spotkania odbywają się w pierwszą niedzielę każdego miesiąca. Na każdym spotkaniu odmawiana jest Koronka oraz Litania do Bożego Miłosierdzia a także dziesiątek różańca. Intencje modlitewne dobierane są stosownie do okresów liturgicznych (np. w listopadzie modlitwa za zmarłych, w maju modlitwa w intencji dzieci i młodzieży) oraz do aktualnych potrzeb wspólnoty parafialnej. Oprócz modlitwy organizowane są wspólne wyjazdy pielgrzymkowe (np. do Łagiewnik, Niepokalanowa, Kałkowa, na Święty Krzyż, do Kalwarii Zebrzydowskiej, do Wadowic). Grupa Modlitewna aktywnie też uczestniczy w pracach na rzecz wspólnoty parafialnej, np. przy porządkowaniu kościoła i terenów przyległych, przy trosce o stacje Drogi Krzyżowej na Krakową Górę. Grupa Modlitewna Miłosierdzia Bożego stanowi zaplecze modlitwy całej naszej wspólnoty parafialnej.