Ogłoszenia IV niedziela wielkanocna PDF Drukuj Email
  1. W najbliższym tygodniu będziemy obchodzić następujące wspomnienia liturgiczne: we wtorek, 23 kwietnia, uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, Głównego Patrona Polski; we czwartek, 25 kwietnia, święto św. Marka, Ewangelisty.
  2. We czwartek, 25 kwietnia, w kalendarzu liturgicznym przypada święto św. Marka, Ewangelisty. W tym dniu swoje imieniny obchodzi nasz Ksiądz Proboszcz. Pamiętajmy w naszych modlitwach o Czcigodnym Solenizancie. Msza Święta w intencji Księdza Proboszcza zostanie odprawiona w najbliższą niedzielę o godz. 12:00. Serdecznie zapraszamy.
  3. We środę na 17:00 zapraszamy na cotygodniową Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
  4. Dziś, w niedzielę 21 kwietnia, zapraszamy na godzinę 17:00 do Gminnego Ośrodka Kultury na sesję popularno-naukową pt. "Ks. Jan Wiśniewski i Jego dzieła". Ta sesja jest elementem obchodów Roku Ks. Jana Wiśniewskiego, bowiem w tym roku przypadają ważne rocznice związane z naszym byłym Księdzem Proboszczem: 100. rocznica przybycia do naszej parafii oraz 70. rocznica Jego śmierci. O pozostałych wydarzeniach związanych z obchodami Roku Ks. Jana Wiśniewskiego można się dowiedzieć czytając informacje na specjalnej tablicy przy kościele.
  5. W najbliższą sobotę, 27 kwietnia, w całej naszej diecezji w poszczególnych sanktuariach odbędą się spotkania młodzieży gimnazjalnej pod hasłem "Jestem chrześcijaninem". Młodzież z całego naszego dekanatu oraz z dekanatów Radom-Zachód i Radom-Południe gromadzi się tego dnia w sanktuarium w Skrzyńsku. Chętnych z gimnazjum na ten wyjazd prosimy o zapisywanie się u ks. Piotra lub Siostry Filipy.
  6. W diecezji ruszają w tym tygodniu zapisy na wakacyjne rekolekcje oazowe. Chętne dzieci od IV klasy szkoły podstawowej wzwyż i młodzież prosimy o zapisywanie się u ks. Piotra do następnej niedzieli włącznie.
  7. Do nabycia kolejny numer tygodnika „Gość niedzielny”. W tym numerze: o projekcie ustawy refundacji zapłodnienia in vitro; o tym, dlaczego Pan Bóg jest świetnym matematykiem; o nowej ewangelizacji w Kościele oraz informacje z życia Kościoła w świecie, w Polsce i w naszej diecezji. Koszt „Gościa” to 4,50 zł.