Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl
Aktualności
Triduum Paschalne PDF Drukuj Email
Wpisany przez xPiotr   

Serdecznie zapraszamy do wspólnego przeżywania liturgii Triduum Paschalnego w naszej wspólnocie parafialnej. Obchody liturgiczne będą się odbywać w następującym porządku:

Wielki Czwartek - Msza Wieczerzy Pańskiej rozpocznie się o godz. 17:00. Na zakończenie Mszy będzie miało miejsce przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Ołtarza Adoracji, tzw. Ciemnicy. Adoracja przy Ciemnicy do godz. 22:00.

Wielki Piątek - Liturgia Wielkiego Piątku rozpocznie się o godz. 17:00. Na zakończenie Liturgii będzie miało miejsce przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Grobu Pańskiego. Adoracja w Grobie do godz. 22:00.

Wielka Sobota - święcenie pokarmów w kościele od godz. 9:00 do 10:00, co 15 minut. W pozostałych miejscowościach również od godz. 9:00 w następującym porządku: Ruszkowice, Gródek Ruszkowicki, Gródek Zdonkowski, Zdonków, Radestów, Politów, Ninków, Bryzgów, Krasna Góra, Tadeuszówka, Bolęcin, Rudno, Wymysłów, Kawy. Liturgia Wigilii Paschalnej rozpocznie się o godz. 17:00 przed kościołem od obrzędu poświęcenia ognia. Adoracja w Grobie do godz. 22:00.

Rezurekcja - Mszę Świętą rezurekcyjną z procesją rozpoczniemy o godz. 6:00 (przypominamy, że w nocy z soboty na niedzielę jest zmiana czasu na letni, więc śpimy krócej i zegarki przestawiamy o jedną godzinę do przodu). Pozostałe Msze Święte, zarówno w Niedzielę jak i w Poniedziałek Wielkanocny, według tradycyjnego porządku niedzielnego (8:30; 10:00; 12:00; 16:00).

 
Dziękczynienie za pontyfikat Benedykta XVI PDF Drukuj Email
Wpisany przez xPiotr   

W poniedziałek, 4 marca, w kaplicy Sióstr Benedyktynek Misjonarek, członkowie naszej wspólnoty parafialnej zgromadzili się, aby dziękować Bogu za pontyfikat papieża Benedykta XVI i jednocześnie prosić o asystencję Ducha Świętego na czas zbliżającego się konklawe. Od godziny 10:00 w kaplicy wystawiony był Najświętszy Sakrament i można było ofiarować te intencje w czasie adoracji. O godz. 14:00 odmówiliśmy cząstkę różańca, wsłuchując się w rozważania różańcowe zaczerpnięte z myśli papieża Benedykta XVI. Naszą modlitwę zakończyła Msza Święta, podczas której jeszcze raz ofiarowaliśmy te ważne dla całego Kościoła intencje.

 
Nabożeństwa wielkopostne PDF Drukuj Email
Wpisany przez xPiotr   

Wkraczamy w tym tygodniu w okres Wielkiego Postu. Zapraszamy serdecznie na nabożeństwa wielkopostne w naszej parafii.

W każdy piątek, począwszy od najbliższego (15 lutego), o 16:30 rozpocznie się rozważanie Drogi Krzyżowej, a po nim możliwość przyjęcia Komunii Świętej. O 17:00 w piątki Wielkiego Postu dodatkowa wieczorowa Msza Święta. Serdecznie zapraszamy na nabożeństwa Drogi Krzyżowej dzieci z naszej parafii. Na tych nabożeństwach rozdawane będą pamiątkowe obrazki z symbolami Męki Pańskiej. Dla najlepszych i najwytrwalszych przewidziane są nagrody na koniec Wielkiego Postu.

W wielkopostne niedziele, począwszy od 17 lutego, o godz. 15:45 zapraszamy na Gorzkie Żale, czyli nasze, typowo polskie nabożeństwo o Męce Pańskiej z kazaniem pasyjnym, połączone z wystawieniem Najświętszego Sakramentu.

Za udział w Drodze Krzyżowej i Gorzkich Żalach można uzyskać odpust zupełny, wypełniając zwykłe warunki (być w stanie łaski uświęcającej, wziąć udział w nabożeństwie, pomodlić się w intencjach wyznaczonych na dany dzień przez Ojca Świętego). Odpust zupełny można ofiarować w intencji zmarłych lub za samego siebie (nie można ofiarować w intencji innej osoby żyjącej).

 
Wielki Post PDF Drukuj Email
Wpisany przez xPiotr   

Już w najbliższą środę, 13 lutego 2013 roku, wkroczymy w czas Wielkiego Postu.

Okres ten to zawsze szczególny czas pokuty, umartwień, różnego rodzaju postanowień i nawrócenia. Symbolem naszej gotowości przemiany na lepsze jest tradycja sypania głów popiołem. Dlatego też serdecznie zapraszamy w Środę Popielcową na Msze Święte z obrzędem posypania głów popiołem o godz. 8:30; 10:00 i o 17:00.

Środa Popielcowa to obok Wielkiego Piątku dzień, w którym każdego chrześcijanina obowiązuje post ścisły. Taki rodzaj postu zawiera dwa elementy: post jakościowy (wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych) oraz post ilościowy (tylko jeden posiłek do sytości). Pamiętajmy o tym.

 
Dzieci na różańcu PDF Drukuj Email
Wpisany przez xPiotr   

Przez cały miesiąc październik na nabożeństwach różańcowych gorliwie modliły się dzieci z naszej parafii. To one codziennie odmawiały różaniec do mikrofonu, pomagając nam przeżywać chwile modlitwy. Każdego dnia dzieci zbierały pamiątkowe obrazki, które po całym miesiącu utworzyły opis modlitwy różańcowej. W najbliższą niedzielę (11 listopada) zapraszamy dzieci zbierające obrazki na Mszę Świętą o godz. 10:00. Na tej Eucharystii zostaną wręczone nagrody za całomiesięczny trud uczęszczania w bardzo różną pogodę na nabożeństwa różańcowe. Będzie to nasze podziękowanie za piękny wyraz modlitwy i wielkiej dziecięcej wiary.

 
«pierwszapoprzednia1234567następnaostatnia»

Strona 2 z 7

Joomla 1.5 templates created by Lonex.