Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl
Aktualności
Rozpoczęcie roku szkolnego PDF Drukuj Email
Wpisany przez xPiotr   
czwartek, 01 września 2011 16:42

Dnia 1. września o godzinie 9:00 uroczystą Mszą Świętą rozpoczęliśmy nowy rok szkolny i katechetyczny. W naszej wspólnocie parafialnej gościliśmy w tym dniu Ks. Piotra Stępnia. Ks. Piotr pochodzi z niedalekiego Gielniowa i kilkanaście lat temu kończył naukę w naszym Zespole Szkół Rolniczych. Obecnie nasz Gość pracuje jako misjonarz w Brazylii. W czasie homilii ksiądz misjonarz opowiadał o realiach życia i pracy w Brazylii, o tym, jak życie nauczyło Go budować kościół, dom samotnej matki i ochronkę dla małych dzieci; o tym, jakie miejsce w życiu Brazylijczyków zajmuje miłość do futbolu. Na koniec Mszy Świętej każda rodzina otrzymała pamiątkowy obrazek Jezusa Miłosiernego z napisem w języku portugalskim. Dzięki temu spotkaniu z żywym Kościołem w osobie księdza misjonarza i z żywym Bogiem w Komunii, pełni zapału wracamy do naszych obowiązków szkolnych. Wszystkim, którzy będą trudzić się w tym roku przy zdobywaniu lub przekazywaniu wiedzy, życzymy obfitości łask Bożych oraz darów Ducha Świętego na cały rok.

 
Wyjazd do Zakopanego PDF Drukuj Email
Wpisany przez xPiotr   

W dniach 16-20 sierpnia 2011 wraz z grupą młodzieży z naszej parafii, zaangażowaną w pracę duszpasterską, wyjechaliśmy na krótki wypoczynek do Zakopanego. Mieszkaliśmy tuż przy Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na Krzeptówkach, gdzie kiedyś był Jan Paweł II i gdzie codziennie uczestniczyliśmy we Mszy Świętej. Aktywnie spędzaliśmy czas wędrując po górskich szlakach i zwiedzając samo Zakopane. Udało nam się wspiąć na Kasprowy Wierch, odwiedzić Dolinę Kościeliską i Czarny Staw Smreczyński oraz przejść wymagającą trasę wysokogórską na Czerwone Wierchy, Kopę Kondracką i Giewont, który odwiedziliśmy równo w 110 rocznicę postawienia krzyża ma jego szczycie. Pogoda nam dopisywała, więc powróciliśmy w dobrych nastrojach i pełni zapału do dalszej pracy w nowym roku formacyjnym. Zdjęcia z wyjazdu można będzie obejrzeć wkrótce w Galerii.

 
Uroczystość Bożego Ciała PDF Drukuj Email
Wpisany przez xPiotr   

Składamy serdeczne podziękowania wszystkim, którzy przyczynili się do godnego przeżycia uroczystości Bożego Ciała. Szczególne podziękowania kierujemy w stronę Parafian, którzy przygotowali ołtarze procesyjne: mieszkańcom Radestowa za ołtarz pod krzyżem, mieszkańcom Ruszkowic za ołtarz przy ul. Krakowa Góra, członkom Straży Pożarnej i mieszkańcom Borkowic za ołtarz przy Ośrodku Zdrowia oraz mieszkańcom Zdonkowa za ołtarz przy starym klasztorze. Wyrażamy nasze podziękowanie wszystkim zaangażowanym w procesję: Strażakom, Panom niosącym baldachim, wszystkim niosącym chorągwie, feretrony, poduszki eucharystyczne, ministrantom, dziewczynkom sypiącym kwiaty oraz wszystkim ludziom dobrej woli. Bóg zapłać za wszelkie dobro.

Zdjęcia z procesji wkrótce w galerii.

 
Goście z Ośrodka dla Dzieci Niewidomych z Radomia PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   

W niedzielę, 29 maja, gościliśmy w naszej parafii dzieci z Ośrodka dla Dzieci Niewidomych z Radomia. Dzieci po Mszach Świętych przed południem wykonywały krótki program słowno-muzyczny. Dziękujemy za ich obecność i talent, którym zechciały się z Nami podzielić. Nie zabrakło oczywiście głośnych braw radości i cichych łez wzruszenia. Z tego miejsca chcemy podziękować wszystkim ofiarodawcom, którzy wsparli materialnie potrzeby dzieci. Składamy Wam serdeczne „Bóg zapłać”.

 

Również w niedzielę, po Mszy Świętej wieczorowej, udaliśmy się po raz dziewiąty z pielgrzymką maryjną na Krakową Górę. Nie zabrakło naszej modlitwy w intencji całej wspólnoty parafialnej. W czasie modlitwy różańcowej modliliśmy się też w intencji Siostry Joanny, która następnego dnia obchodziła swoje imieniny. Pamiętaliśmy także o wyświęconych dzień wcześniej 23 księżach neoprezbiterach. Modlitwę zakończyliśmy przy kapliczce maryjnej na szczycie uroczystym oddaniem parafii w opiekę Maryi. Zdjęcia tradycyjnie do obejrzenia w galerii. Już teraz zapraszamy na pielgrzymowanie w przyszłym roku. Będzie to przecież pielgrzymka jubileuszowa – już dziesiąta.

 
Koncert PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
wtorek, 17 maja 2011 21:32

W sobotę, 14 maja, w Domu Kultury w Przysusze, odbył się koncert wyrażający dziękczynienie za beatyfikację Jana Pawła II. W tym przedsięwzięciu wzięły udział: schola parafii Nawiedzenia NMP w Opocznie, połączone schole z parafii Miłosierdzia Bożego w Przysusze oraz z naszej wspólnoty, a także, jako gwiazda wieczoru, klerycki zespół Ne’um Adonai. Zdjęcia z koncertu będą dostępne wkrótce w Galerii.

 
«pierwszapoprzednia1234567następnaostatnia»

Strona 6 z 7

Joomla 1.5 templates created by Lonex.