Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl
Aktualności
Ingres nowego Metropolity PDF Drukuj Email
Wpisany przez xPiotr   

W dniu 2 lutego w Bazylice Archikatedralnej Świętej Rodziny w Częstochowie odbył się uroczysty ingres nowego Metropolity Częstochowskiego Arcybiskupa Wacława Depo. Nasz nowy Arcybiskup pochodzi z naszej diecezji, z nieodległego od nas Szydłowca. Jest serdecznym przyjacielem naszego Ks. Proboszcza, z którym studiował na jednym roku w Wyższym Seminarium Duchownym w Sandomierzu. Zawołaniem biskupim Arcybiskupa Wacława są słowa "Ad Christum Redemptorem Hominis" - "Ku Chrystusowi Odkupicielowi Człowieka". Otoczmy modlitwą naszego nowego Arcypasterza.

 
Pielgrzymka autokarowa do Częstochowy PDF Drukuj Email
Wpisany przez xPiotr   

W niedzielę, 2 października, udaliśmy się z pielgrzymką autokarową do Częstochowy na coroczne spotkanie Kół Żywego Różańca na Jasnej Górze. W tym roku było nas sporo, bo aż 45 osób. Naszą grupę prowadziła s. Karola wraz z ks. Piotrem. Uczestniczyliśmy we Mszy Świętej na jasnogórskim szczycie, której przewodniczył i homilię wygłosił Abp Stanisław Nowak, Metropolita Archidiecezji Częstochowskiej. W homilii przypomniał nam o znaczeniu i potędze modlitwy różańcowej oraz o tym, że rozważając tajemnice różańca stajemy naprzeciw Jezusa Chrystusa obecnego w historii zbawienia. Po Mszy Świętej odprawiliśmy nabożeństwo Drogi Krzyżowej na Wałach Jasnogórskich, które ofiarowaliśmy w intencji naszej wspólnoty parafialnej. Był również czas, by pokłonić się Pani Jasnogórskiej w kaplicy cudownego obrazu. W drodze powrotnej odwiedziliśmy również sanktuarium w Gidlach. Pięknym przeżyciem było również spotkanie z byłym wikariuszem naszej parafii, ks. Markiem Polewczykiem. Od tronu Pani Jasnogórskiej nie wróciliśmy z pustymi rękami - naszym darem dla parafii jest nowy ornat w kolorze czerwonym do celebrowania Mszy Świętej. Dziękujemy Panu Bogu za szczęśliwą podróż i prosimy o wysłuchanie naszych modlitw.

 
Apel Młodych PDF Drukuj Email
Wpisany przez xPiotr   

W sobotę, 24 września, wraz z grupą młodzieży z naszej parafii, w łącznej liczbie 45 osób, udaliśmy się do Radomia na Apel Młodych. Opiekę nad młodzieżą sprawowali: s. Filipa, s. Amabilis oraz ks. Piotr. Tegoroczne spotkanie młodzieży z całej naszej diecezji odbywało się na głównym deptaku Radomia przy ulicy Żeromskiego. Apel Młodych przebiegał pod hasłem "Bóg jest". Sobotnie spotkanie rozpoczęły tańce integracyjne, które zawiązały wspólnotę. Później byliśmy świadkami koncertu ewangelizacyjnego, w którym wzięła udział Młodzieżowa Orkiestra Dęta "Vox cordium" z Przysuchy oraz zespół i chór warsztatów muzycznych, które odbyły się w seminarium. Występy muzyczne były połączone ze świadectwami różnych osób, które dzieliły się z nami obecnością Boga w ich życiu. Nie brakło także powagi modlitwy, bowiem uczestniczyliśmy w adoracji Najświętszego Sakramentu, która w samym środku Radomia czyniła niesamowite wrażenie. Na pamiątkę tego spotkania każdy uczestnik otrzymał świecę i świecznik z hasłem tego Apelu. Każdy z nas po przeżyciu tego wydarzenia doskonale zdaje sobie sprawę, że naprawdę "Bóg jest..."

 
Odpust parafialny PDF Drukuj Email
Wpisany przez xPiotr   

We środę, 14 września, obchodziliśmy w naszej wspólnocie doroczny odpust parafialny na święto Podwyższenia Krzyża Świętego. W tym dniu Gośćmi w naszej parafii byli: ks. Wojciech Tyburcy, proboszcz parafii Rzuców, który wygłosił do nas słowo Boże; oraz ks. Marian Dybalski, proboszcz parafii Nadolna, który przewodniczył sumie odpustowej. W tym roku obchody odpustowe były dla nas szczególne, gdyż przypadała 90. rocznica potwierdzenia autentyczności relikwii Krzyża Świętego, przechowywanych w naszej parafii. Na znak wdzięczności za ten wielki dar po każdej Mszy Świętej w tym dniu adorowaliśmy relikwie poprzez pełne czci ucałowanie tego znaku naszego zbawienia. Zdjęcia z uroczystości odpustowych będą dostępne wkrótce w galerii.

 
Dożynki AD 2011 PDF Drukuj Email
Wpisany przez xPiotr   

W niedzielę, 4 września, w czasie Mszy Świętej o godzinie 12:00, w naszej wspólnocie parafialnej przeżywaliśmy doroczną uroczystość dożynek. Chcieliśmy w ten sposób podziękować Panu Bogu za tegoroczne plony z naszych pól, łąk, sadów i ogrodów. Jako wyraz wdzięczności całej parafii za zbiory przed ołtarz Chrystusowy zostały przyniesione piękne wieńce dożynkowe, które w tym roku wykonali parafianie z Ninkowa i Borkowic. Składamy serdeczne Bóg zapłać za trud i pracę włożone w przygotowanie wieńców oraz za uporządkowanie świątyni i terenu kościelnego. Zdjęcia z dożynek wkrótce w galerii.

 
«pierwszapoprzednia1234567następnaostatnia»

Strona 5 z 7

Joomla 1.5 templates created by Lonex.