Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl
Aktualności
Nabożeństwo fatimskie PDF Drukuj Email
Wpisany przez xPiotr   

W najbliższą sobotę, 13 października, zapraszamy do naszego kościoła na Nabożeństwo Fatimskie.

Wyjątkowo w tym dniu NIE BĘDZIE RÓŻAŃCA O GODZ. 16:30, ale naszą modlitwę rozpoczniemy Mszą Świętą o godz. 17:00, a dopiero po niej będziemy odmawiać różaniec, zatrzymując się w pięciu stacjach w drodze do figury Matki Bożej. Prosimy zabrać ze sobą świece.

 
U Matki Różańcowej PDF Drukuj Email
Wpisany przez xPiotr   

W pierwszą sobotę października w Sanktuarium w Wysokim Kole zebrało się ponad 4 tys. pielgrzymów należących do Rodziny Różańcowej. Mszy św. przewodniczył i homilię wygłosił biskup Henryk Tomasik. W koncelebrze uczestniczyło ok. 100 księży. Na tym spotkaniu była także grupa 50. pielgrzymów z naszej parafii, którą prowadzili ks. Piotr i s. Karola.

Coroczne spotkanie Rodziny Różańcowej na początku miesiąca poświęconego tej szczególnej modlitwie maryjnej jaką jest różaniec odbyło się pod hasłem „Różaniec – szkołą wiary”. To nawiązanie do rozpoczynającego się za kilka dni „Roku Wiary”. Przypomniał o tym w homilii bp Tomasik, który nazywał ten zbliżający się czas błogosławionym dla Kościoła i zachęcił by od Matki Bożej Różańcowej uczyć się wiary. Biskup zwrócił też uwagę na zagrożenia wypływające od pseudo-proroków współczesnego świata, którzy m.in. poprzez wykorzystanie mediów do złych celów, Boga pragną usunąć z przestrzeni publicznej. – To kształtuje nasze poglądy i często podlegamy tym deformacjom. Ważne, aby w tym chaosie znalazło się miejsce dla Boga, Jego słowa, aby Ono nas kształtowało – powiedział ordynariusz radomski zachęcając do wypełnienia woli Ojca Świętego, który prosił o pochylenie się nad Bożym Słowem.

Spotkanie Rodziny Różańcowej w Wysokim Kole trwało cały dzień. Oprócz Mszy św. pod przewodnictwem pasterza diecezji radomskiej, pielgrzymi modlili się przed łaskami słynącym obrazem Matki Bożej, wysłuchali konferencji ks. dra Pawła Gogacza oraz prelekcji dotyczących Statutu Rodziny Różańcowej, a także spotkali się z siostrami ze Zgromadzenie Sióstr Matki Bożej Loretańskiej. Każde takie spotkanie to nawiązanie nowych znajomości i odświeżenie starych kontaktów, bo przecież wszystkie Kółka Różańcowe to wielka różańcowa rodzina.

 
Nabożeństwa różańcowe PDF Drukuj Email
Wpisany przez xPiotr   

Rozpoczynamy miesiąc październik, czyli szczególny czas spotkania z Maryją w tajemnicach różańcowych.

W związku z tym serdecznie zapraszamy na nabożeństwa różańcowe połączone z wystawieniem Najświętszego Sakramentu. Przez cały miesiąc będziemy spotykali się w kościele o godz. 16:30 (od poniedziałku do soboty) lub o godz. 15:30 (niedziele i święta) i wspólnie rozważali różaniec. W tym roku będzie to szczególny czas, gdyż od 11 października w całym Kościele rozpocznie się Rok Wiary. Niech więc to będzie dla każdego z nas okazja do troski o swoją wiarę, aby była ona choćby taka jak ewangeliczne "ziarnko gorczycy".

Na nabożeństwa szczególnie zapraszamy dzieci z naszej parafii. Codziennie będą rozdawane naklejki dla dzieci, które po całym miesiącu utworzą tajemnice różańca.

Jednocześnie zachęcamy tych, którzy nie mogą z różnych przyczyn przybyć do kościoła, do indywidualnej modlitwy różańcem w domu lub wspólnotowej przy figurkach i krzyżach na poszczególnych wioskach, jak to miało miejsce w latach ubiegłych. Jest mnóstwo intencji, w których chcemy się modlić, więc nie zaniedbajmy tego szczególnego czasu.


 
Nieziemskie granie PDF Drukuj Email
Wpisany przez xPiotr   

Ponad trzy tysiące osób uczestniczyło w Apelu Młodych, który 15 września odbył się w Radomiu. Jego hasłem były słowa "Bóg jest miłością". W Radomiu byliśmy także my - młodzi z parafii Borkowice w liczbie 30 osób. Opiekę nad grupą naszej młodzieży sprawowali: ks. Piotr, s. Amabilis oraz s. Jana.

Apel Młodych rozpoczął się w radomskim kościele Matki Bożej Miłosierdzia. Tu charyzmatyczny dominikanin o. Adam Szustak wygłosił konferencję na temat „Czy miłość jest jeszcze możliwa”. Potem na ul. Żeromskiego przed Urzędem Miejskim odbyło się „Nieziemskie granie”. 80-osobowy zespół Młodzi z Winkiem pod  kierunkiem ks. Bartłomieja Winka porwał wszystkich do tańca. Koncert przeplatany był świadectwami o miłości. Na scenie pojawili się Renata i Norbert, którzy małżeństwem byli nieco ponad godzinę. Mówili, jak ważne jest przygotowanie do sakramentu małżeństwa. Mateusz na oczach widzów oświadczył się Irminie. Marcin, który jeździ na wózku inwalidzkim, i jego żona Judyta opowiadali o miłości, która nie boi się barier, bo jest zbudowana na Chrystusie. Siostry Misjonarki Benedyktynki (które pracują również w naszej parafii) przybliżyły swój charyzmat. W alei im. bp. Jana Chrapka kilkudziesięciu księży udzielało sakramentu pokuty.

Po śpiewie i zabawie przyszedł czas na osobiste spotkanie z Bogiem – adorację Najświętszego Sakramentu. Poprowadził ją o. Adam Szustak. Spotkanie zakończyło się zawierzeniem Maryi podczas Apelu Jasnogórskiego.

– Młodzież potrzebuje drogowskazów i doświadczenia wspólnoty. Wtedy łatwiej odkrywa Pana Boga. Do Kościoła wchodzi się w różnych sposób: dzięki nadzwyczajnemu Bożemu działaniu, bardzo często przez drugiego człowieka, ale chyba najczęściej przez doświadczenie wspólnoty wiary. Tutaj młodzież mogła doświadczyć tej wspólnoty. Jestem bardzo wdzięczny wszystkim, którzy przygotowali ten apel i w nim uczestniczyli – powiedział bp Henryk Tomasik.

 
Prace remontowe PDF Drukuj Email
Wpisany przez xPiotr   

Czas wakacji to czas odpoczynku. Ale każdy, kto zajmuje się domem i swoim gospodarstwem, wie, że wakacje to również najlepszy czas na dokonywanie różnego rodzaju remontów. Prace remontowe nie ominęły także w tym roku naszego kościoła parafialnego. Zdecydowaliśmy się tego lata rozpocząć remont schodów przy kościele. Podczas tych wakacji udało się położyć nowe schody przy wejściu głównym i wejściu bocznym. Schody wykonane są z granitu promieniowego, a więc z materiału antypoślizgowego, co zdecydowanie ułatwi nam funkcjonowanie na jesieni i w zimie. Zostały wykonane także nowe barierki przy schodach. Kolejnym elementem naszych prac było oczyszczenie metodą piaskowania łuków nad drzwiami głównymi i bocznymi. Wkrótce te kamienne łuki zostaną zabezpieczone specjalną warstwą ochronną oraz odpowiednio dobraną fugą.

Składamy serdeczne "Bóg zapłać" za wszystkie ofiary, które zostały złożone na prace konserwatorskie. Pozwoliły one pokryć ok. 60% kosztów wykonanych prac. Dziękujemy za ten wyraz troski o nasze wspólne dobro, jakim jest nasza świątynia parafialna.

 
«pierwszapoprzednia1234567następnaostatnia»

Strona 3 z 7

Joomla 1.5 templates created by Lonex.