Rekolekcje oazowe PDF Drukuj Email

W tym tygodniu w naszej diecezji rozpoczynają się zapisy na wakacyjne rekolekcje oazowe. Oazy to rekolekcje organizowane przez Ruch Światło-Życie dla dzieci, młodzieży i rodzin. Jest to czas spędzony wraz z rówieśnikami na wspólnym odpoczynku i modlitwie. Dzieci przeżywają swoje rekolekcje w ciągu 12 dni (razem z dniem przyjazdu i odjazdu), natomiast młodzież wzrasta w wierze przez 17 dni (również razem z dniem przyjazdu i odjazdu). Wszystkich, którzy chcieliby wyjechać na wakacyjne oazy prosimy o zgłaszanie się w tym tygodniu, do niedzieli włącznie, do ks. Piotra.

Konkurs biblijny!!! PDF Drukuj Email

Zapraszamy do udziału w konkursie biblijnym z racji Ogólnopolskiego Tygodnia Biblijnego. Pytanie konkursowe brzmi następująco: Jaką nazwę nosi pole, które zostało zakupione przez starszych kapłanów za trzydzieści judaszowych srebrników? Podpowiadamy: nazwy należy szukać w Ewangelii wg św. Mateusza. Odpowiedzi na to pytanie wraz ze swoim imieniem i nazwiskiem prosimy wkładać do koszyczka obok ołtarza. Rozwiązanie konkursu i wręczenie nagród będzie miało miejsce w niedzielę 21 kwietnia na Mszy Świętej o godz. 12:00.

Dzień Bierzmowanych PDF Drukuj Email

W sobotę, 27 kwietnia, w Sanktuarium Matki Bożej Staroskrzyńskiej w Skrzyńsku, odbędzie się spotkanie uczniów gimnazjum, którzy niedawno przystąpili lub niedługo przystąpią do sakramentu bierzmowania. W tym dniu we wszystkich sanktuariach naszej diecezji zgromadzi się młodzież gimnazjalna. Młodzież z naszego dekanatu oraz z dekanatów Radom-Południe i Radom-Zachód gromadzi się w Sanktuarium w Skrzyńsku. Dzień Bierzmowanych rozpocznie się o godz. 11:30 a zakończy ok. 17:00. Chętnych na wyjazd do Skrzyńska prosimy o zgłaszanie się do s. Filipy lub do ks. Piotra.

Czary-Mary Okulary!!! PDF Drukuj Email

Przypominamy, że w naszej parafii ciągle trwa akcja "Czary-Mary Okulary!!!". Zbieramy nieużywane okulary, zarówno te do czytania, jak i te używane na co dzień. Okulary te trafią na Jamajkę, do miejscowości Magotty. Na Jamajce pomoc okulistyczna jest bardzo trudno dostępna ze względu na wielkie ubóstwo tamtejszej ludności. Niech więc nasze nieużywane okulary pozwolą lepiej widzieć mieszkańcom Jamajki. Okulary prosimy przynosić do Sióstr Benedyktynek Misjonarek do klasztoru albo do nas do zakrystii. Niech się wcielają w życie słowa św. Pawła: "Radosnego dawcę miłuje Bóg" (2 Kor 9,7).

Podziękowania PDF Drukuj Email

Składamy serdeczne podziękowania wszystkim, którzy przyczynili się do uświetnienia naszych parafialnych obchodów wielkanocnych. Wyrazy wdzięczności kierujemy w stronę: Strażaków, którzy czuwali przy Grobie Pańskim; Ministrantów, którzy dzielnie służyli przy ołtarzu i brali udział w próbach liturgii; Młodzieży z naszej parafii za przygotowanie Ołtarza Adoracji, czyli tzw. Ciemnicy oraz dekoracji na czas Triduum Paschalnego; Panu Leśniczemu za pomoc w przygotowaniu Ciemnicy; Panom niosącym baldachim w czasie procesji rezurekcyjnej; Wszystkim, którzy trudzili się na Rezurekcji niosąc feretrony, chorągwie, poduszki; Wszystkim biorącym udział w obchodach wielkanocnych. Składamy Wam, Drodzy Parafianie serdeczne Bóg zapłać.

«pierwszapoprzednia1234567następnaostatnia»