Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl
Triduum Paschalne PDF Drukuj Email
Wpisany przez xPiotr   

Serdecznie zapraszamy do wspólnego przeżywania liturgii Triduum Paschalnego w naszej wspólnocie parafialnej. Obchody liturgiczne będą się odbywać w następującym porządku:

Wielki Czwartek - Msza Wieczerzy Pańskiej rozpocznie się o godz. 17:00. Na zakończenie Mszy będzie miało miejsce przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Ołtarza Adoracji, tzw. Ciemnicy. Adoracja przy Ciemnicy do godz. 22:00.

Wielki Piątek - Liturgia Wielkiego Piątku rozpocznie się o godz. 17:00. Na zakończenie Liturgii będzie miało miejsce przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Grobu Pańskiego. Adoracja w Grobie do godz. 22:00.

Wielka Sobota - święcenie pokarmów w kościele od godz. 9:00 do 10:00, co 15 minut. W pozostałych miejscowościach również od godz. 9:00 w następującym porządku: Ruszkowice, Gródek Ruszkowicki, Gródek Zdonkowski, Zdonków, Radestów, Politów, Ninków, Bryzgów, Krasna Góra, Tadeuszówka, Bolęcin, Rudno, Wymysłów, Kawy. Liturgia Wigilii Paschalnej rozpocznie się o godz. 17:00 przed kościołem od obrzędu poświęcenia ognia. Adoracja w Grobie do godz. 22:00.

Rezurekcja - Mszę Świętą rezurekcyjną z procesją rozpoczniemy o godz. 6:00 (przypominamy, że w nocy z soboty na niedzielę jest zmiana czasu na letni, więc śpimy krócej i zegarki przestawiamy o jedną godzinę do przodu). Pozostałe Msze Święte, zarówno w Niedzielę jak i w Poniedziałek Wielkanocny, według tradycyjnego porządku niedzielnego (8:30; 10:00; 12:00; 16:00).

 
Joomla 1.5 templates created by Lonex.