Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl
U Matki Różańcowej PDF Drukuj Email
Wpisany przez xPiotr   

W pierwszą sobotę października w Sanktuarium w Wysokim Kole zebrało się ponad 4 tys. pielgrzymów należących do Rodziny Różańcowej. Mszy św. przewodniczył i homilię wygłosił biskup Henryk Tomasik. W koncelebrze uczestniczyło ok. 100 księży. Na tym spotkaniu była także grupa 50. pielgrzymów z naszej parafii, którą prowadzili ks. Piotr i s. Karola.

Coroczne spotkanie Rodziny Różańcowej na początku miesiąca poświęconego tej szczególnej modlitwie maryjnej jaką jest różaniec odbyło się pod hasłem „Różaniec – szkołą wiary”. To nawiązanie do rozpoczynającego się za kilka dni „Roku Wiary”. Przypomniał o tym w homilii bp Tomasik, który nazywał ten zbliżający się czas błogosławionym dla Kościoła i zachęcił by od Matki Bożej Różańcowej uczyć się wiary. Biskup zwrócił też uwagę na zagrożenia wypływające od pseudo-proroków współczesnego świata, którzy m.in. poprzez wykorzystanie mediów do złych celów, Boga pragną usunąć z przestrzeni publicznej. – To kształtuje nasze poglądy i często podlegamy tym deformacjom. Ważne, aby w tym chaosie znalazło się miejsce dla Boga, Jego słowa, aby Ono nas kształtowało – powiedział ordynariusz radomski zachęcając do wypełnienia woli Ojca Świętego, który prosił o pochylenie się nad Bożym Słowem.

Spotkanie Rodziny Różańcowej w Wysokim Kole trwało cały dzień. Oprócz Mszy św. pod przewodnictwem pasterza diecezji radomskiej, pielgrzymi modlili się przed łaskami słynącym obrazem Matki Bożej, wysłuchali konferencji ks. dra Pawła Gogacza oraz prelekcji dotyczących Statutu Rodziny Różańcowej, a także spotkali się z siostrami ze Zgromadzenie Sióstr Matki Bożej Loretańskiej. Każde takie spotkanie to nawiązanie nowych znajomości i odświeżenie starych kontaktów, bo przecież wszystkie Kółka Różańcowe to wielka różańcowa rodzina.

 
Joomla 1.5 templates created by Lonex.